موفقیت شرکت کننده برگزیده مسابقه «کارویا» در جذب سرمایه از طریق روش تامین مالی جمعی
۲۰ آذر ۱۴۰۰ 1

موفقیت شرکت کننده برگزیده مسابقه «کارویا» در جذب سرمایه از طریق روش تامین مالی جمعی

طرح «تولید دستگاه اسپکتروفوتومتر» شرکت دانش‌بنیان بلورآزمای سنجش نور که به عنوان یکی از طرح‌های ارائه شده در رئالیتی شو تلویزیونی کارویا برگزیده شده بود، تنها در 11 ساعت موفق به جذب سرمایه به روش تامین مالی جمعی شد.

به گزارش سایت نوبین و به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، روش تامین مالی جمعی (کراد فاندینگ) ابتکاری جدید از سوی صندوق نوآوری است که امکان سرمایه‌گذاری عمومی در سودآورترین طرح‌های دانش‌بنیان را برای عموم مردم از مسیر فرابورس فراهم کرده است. در این روش اصل پول سرمایه‌گذاران توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه شده است.

برای این منظور مسابقه‌ تلویزیونی ای با عنوان «کارویا» به همت صندوق نوآوری تولید شده است که طی آن ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در آن به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و طرح‌های خود را ارائه می‌کنند و در نهایت ۲۴ شرکت توسط داوران انتخاب خواهند شد تا از طریق سکوهای تامین مالی جمعی مردم بتوانند در طرح‌های این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

در دومین قسمت از ریالیتی شو «کارویا»، شرکت دانش‌بنیان «بلورآزمای سنجش نور» با طرح «اسپکتروفوتومتر تمام اتوماتیک مانیتوردار» با رأی داوران، از میان پنج تیم شرکت کننده به عنوان تیم برگزیده انتخاب و این طرح جهت سرمایه‌گذاری عموم مردم روی سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد قرار گرفت.

پس از قرار گرفتن طرح «اسپکتروفوتومتر تمام اتوماتیک مانیتوردار» در سکوی کارن کراد، به فاصله 11 ساعت از پایان پخش مسابقه «کارویا» از شبکه اول سیما، سرمایه موردنیاز این طرح با مشارکت 58 سرمایه‌گذار اعم از 55 سرمایه‌گذار حقیقی با میانگین سرمایه‌گذاری 14 میلیون و 100 هزار تومان و سه سرمایه‌گذاری حقوقی با میزان سرمایه‌گذاری 86 میلیون و 200 هزار تومان تامین شد.
سرمایه مورد نیاز شرکت دانش‌بنیان «بلورآزمای سنجش نور» برای تولید 11 دستگاه اسپکتروفوتومتر، مبلغ یک میلیارد و 35 میلیون تومان است و این شرکت دانش بنیان در نظر دارد اصل این سرمایه را با 50 درصد سود پس از 9 ماه به مشارکت‌کنندگان پرداخت کند.

بر اساس این گزارش، دستگاه اسپکتروفوتومتر در شناسایی و تعیین غلظت عناصر مختلف در صنایع مختلف و همه آزمایشگاه‌های مراکز علمی ‌و تحقیقاتی کاربرد دارد و قیمت آن حداقل یک‌سوم تا یک‌چهارم نمونه خارجی است. همچنین ماده مصرفی واکنش‌گر این دستگاه توسط شرکت بلورآزما تولید و به همراه دستگاه ارائه می‌شود.

1
نظرات کاربران
مبات
15 فروردین 1402

چجوریه اون برنامه کاررویا بود چیه سرمایه میزارن سو د میده؟ لنت به دولت کوکار اسلام برخیز

ثبت نظرات :

اخبار مرتبط

مجموعه هایی که به نوبین اعتماد کرده اند

شبکه سه
بنياد مستضعفان
صندوق نوآوری و شکوفایی
شبکه دو
شبكه نسيم
شبکه افق
کمیته امداد
معاونت علمی
شبکه مستند
سازمان هنری رسانه ای اوج